Menu

Week van het Ontwerpen 2018

 


Week van het Ontwerpen zet sinds 2004 creatieve en innovatieve studentenprojecten in de kijker. Na 14 jaar is het uitgegroeid tot hét platform voor inspiratie en kennisuitwisseling tussen creatief onderwijs en industrie, rond thema’s als creativiteit en design. De kern van het event is een expositie van de beste studentenprojecten uit het creatieve ontwerponderwijs: We are the next generation. In 2017 waren er 5 exposities te zien, aangevuld met een uitgebreid randprogramma. Goed voor meer dan 4300 bezoekers.

Dit jaar vindt Week van het Ontwerpen plaats tijdens de Biënnale Interieur 2018 en werpt een blik op de volgende generatie ontwerpers met de expo We Are The Next GenerationDe expositie maakt deel uit van het Interieur 2018 City Festival, in de verlaten Sint-Maartenskliniek in Kortrijk van 18 oktober tot 4 november.

De expo wordt nog uitgebreid met de winnaars van de OVAM Ecodesign Awards voor studenten en met een selectie internationaal studentenwerk. Vorig jaar werd Kortrijk opgenomen in het UNESCO Creative Cities Network als city of design. Twee andere steden uit het netwerk, Graz (Oostenrijk) en Saint-Etienne (Frankrijk) zullen hun beste studentenwerk exposeren.

Week van het Ontwerpen is een samenwerking tussen Designregio Kortrijk, Howest, stad Kortrijk, Voka West-Vlaanderen, Intercommunale Leiedal en Biënnale Interieur met als doel om de meerwaarde van creatief technische ontwerp-onderwijs als katalysator voor regionale ontwikkeling in de kijker te zetten.

 

OPEN CALL

Studenten uit Vlaamse, Brusselse, Waalse en Noord-Franse hogescholen en universiteiten konden tot 5 juli projecten indienen uit de volgende creatieve ontwerpopleidingen:

  • Productdesign (industrieel productontwerp, textiel/mode/accessoires, meubelontwerp)
  • Architectuur van interieur, gebouwen, publieke ruimte en landschappen
  • Multimediaal ontwerp (games, web & graphic design)

 

ADVIESCOMITE

In totaal werden 190 projecten ingezonden. Op 12 juli werd een adviescomité samengebracht die de werken per vooropgestelde categorie beoordeelde – Architectuur, Multimediaal & Product Design volgens de maatschappelijke relevantie, innovativiteit, duurzaamheid en exposeerbaarheid. 44 werken werden geselecteerd. The next generation designers.

We nodigden volgende juryleden uit: 

Architectuur: Hera Van Sande (architect en artistiek coördinator Archipel vzw), Annelies Truyens (Timperman Truyens Architecten), Dimitri Vercaemst (grafisch vormgever Studio Nomad en scenograaf We Are The Next Generation), Gregory Moulin, (voor Lion & Miller Studio en scenograaf We Are The Next Generation)

Multimedia: Bie Luyssaert (communicatie manager design - Flanders DC), Stijn Hens (creatieve director & partner - Make Out brand strategy and design), Thomas De Ben (managing partner - Ship of Fools), Dimitri Vercaemst (grafisch vormgever Studio Nomad en scenograaf We Are The Next Generation), Gregory Moulin (voor Lion & Miller Studio en scenograaf We Are The Next Generation)

Product Design: Liesbet Van Ackeleyen (beleidsmedewerker ecodesign - OVAM), Bie Luyssaert (communicatie manager design - Flanders DC), Dieter Van den Storm (freelance journalist en communicatie expert - Biënnale Interieur), André Lafère (hoofdredacteur Feeling Wonen), Giel Dedeurwaerder (freelance ontwerper), Xavier Deleersnijder (co-owner RDL engineering), Dimitri Vercaemst (grafisch vormgever Studio Nomad en scenograaf We Are The Next Generation), Gregory Moulin (voor Lion & Miller Studio, scenograaf We Are The Next Generation)

 

SELECTIE PROJECTEN

Architectuur (8)

1. Annik Keoseyan Padilla - A feminist perspective of domestic space. Rethinking Brussels Social Housing, KU Leuven, Architectuur
2. Danica Dhaese - Genderverkennende ruimte, KU Leuven, Interieurarchitectuur
3. Elia Claessen - OPEN EINDE, KASK School of Arts Gent, Interieurvormgeving
4. Gabrio Rogiers – Rooms, KU Leuven, Architectuur
5. Laura Janssen - Stille baby’s in het geboortebos, KASK School of Arts Gent, Interieurvormgeving
6. Marie Malingreau - Het hangt in de lucht, KU Leuven, Architectuur
7. Silke Verstappen - Make room for mutation, Universiteit Antwerpen, Architectuur
8. Timothy Ghyssaert - Godvergeten Waterkapellen, KU Leuven, Architectuur

 

Multimediaal (9)

1.Bruce Vansteenwinkel – Buitengewoon, LUCA School of Arts Gent, Beeldende vormgeving
2. Charlotte Decruyenaere - Too Good to be True, Sint-Lucas Antwerpen, Grafisch Ontwerp
3. Fien Robbe - The Type Conductor, LUCA School of Arts Gent, Grafische Vormgeving
4. Jeff Jacobs - Point of View, LUCA School of Arts Genk, Game Design
5. Kathelijne Put - Plantin Achterna, LUCA School of Arts Genk, Interaction Design
6. Louise Maeyaert - DOP Discover and Protect, LUCA School of Arts Gent, Reclamevormgeving
7. Nic Belliard - Game Graphics Production, Howest, Digital Arts & Entertainment
8. Paulien Verheyen - I like love swastikas, Royal Academy of Fine Arts Antwerp, Grafische Vormgeving
9. Pauline Tahon - Het leven van de eicel, Howest, Digital Development & Design

 

Product Design (27)

1. Bas Pattyn - Rock-it, Thomas More Mechelen, Interieur- en meubelontwerp
2. Bavo Respens, Lucas Wyffels en Stefan Lefevre – Memoro, Universiteit Gent campus Kortrijk, Industrieel Ontwerpen
3. Camille El-Achkar - Capture Totale, Seductive Cosmetics, PXL-MAD School of Arts, Juweelontwerp & Edelsmeedkunst
4. Daan De Wit - STRATUM QUERCUS, Thomas More Mechelen, Meubelontwerp
5. Dajo Marly - Desktop Factory, Howest, Industrieel Productontwerpen
6. Elias Van Orshaegen – CARTES, Thomas More Mechelen, Meubelontwerp
7. Elie Van Ravels - De Enkel-Voet-Orthese, Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling
8. Eline Brouwers - Het stoel (v), Thomas More Mechelen, Interieur & Design
9. Emma Slangen – Mist, Howest, Industrieel Productontwerpen
10. Febe Moyaert – LILY, Howest, Industrieel Productontwerpen
11. Glenn Verhaege - Nomm: Herbruikbare verpakking voor food delivery services
in samenwerking met DeSter, Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling
12. Hannelore Demey - @Tension, KASK School of Arts Gent, Interieurvormgeving
13. Ine Desmet – Zwamwerk, Howest, Industrieel Productontwerpen
14. Jara Freund – Imnu, Howest, Industrieel Productontwerpen
15. Julie Charon – Witruimte, LUCA School of Arts Gent, Textielontwerp
16. Kimberly Frans - Valorisatie van melkwei, Universiteit Gent campus Kortrijk, Industrieel Ontwerpen
17. Laure Herweyers – FIBIO, Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling
18. Lieke Li - Alles om gelukkig te zijn, LUCA School of Arts Genk, Productdesign
19. Marianne Winten – Tekstiel, LUCA School of Arts Gent, Textielontwerp
20. Maurann Lootens – Woo, Thomas More Mechelen, VOMO
21. Pieter Beerten, Maarten Walcarius, Tine Wouters, Esther Reynders, Irene Haentjes en Vossa Varkevisser - SorteerSteun / L’Aide au Tri, Universiteit Gent campus Kortrijk, Industrieel Ontwerpen
22. Sander Van Goethem - Optibi - Optimizing Pollination, Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling
23. Selien Lips - Onbedoelde Schoonheid, PXL-MAD School of Arts, Juweelontwerp en edelsmeedkunst
24. Senna Graulus – Orbit, LUCA School of Arts Genk, Productdesign
25. Thimon Rotstejn - Nöka: Groenten en kruidencultivator, Howest, Industrieel Productontwerpen
26. Thomas Dreezen – Ernest, Thomas More Mechelen, OHO Open Hoger Onderwijs Interieurvormgeving
27. Toon Claes - Integratie van een optische sorteerunit in een zelfrijdende spruitplukmachine, Vives, Ontwerp- en productietechnologie

 

Grafisch Ontwerp door Studio Nomad
Scenografie door Studio Nomad ism Lion & Miller Studio

 

Aftermovie editie 2017:

Aftermovie Week van het Ontwerpen 2017 from Designregio Kortrijk on Vimeo.

 

 

Aftermovie editie 2015:

Aftermovie Week van het Ontwerpen 2015 from Designregio Kortrijk on Vimeo.